Czy naprawdę mogę kupić nasiona marihuany?

Nasiona marihuany można z łatwością zakupić przez Internet. Jak to możliwe, skoro uprawa rośliny i posiadanie suszu jest w Polsce nielegalne? Czy z punktu widzenia prawa można kolekcjonować nasiona? Jak wygląda sprzedaż?

Czy kupując nasiona łamię prawo?

Nasiona marihuany nie mają żadnych właściwości narkotycznych – z punktu widzenia prawa ich posiadanie oraz sprzedaż jest w pełni legalna! Niewiele osób ma świadomość, że kupując nasiona marihuany nie łamie się prawa. Mają one jedynie wartość kolekcjonerską. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii handel nasionami marihuany przebiega całkowicie w zgodzie z prawem. Sprzedawane na sztuki, nie są zakwalifikowane nawet jako tzw. prekursor narkotyku, czyli legalna substancja, którą wykorzystuje się do ich produkcji. Wszystko dlatego, że w nasionach nie znajduje się substancja określana jako THC, nie da się za ich pomocą odurzyć. Można także posiadać nieograniczoną ich ilość, bez żadnych konsekwencji prawnych.

Po co mi nasiona marihuany?

Nasiona marihuany mają dużą wartość kolekcjonerską. Kupowane są zazwyczaj na sztuki a ich wartość waha się od 20 do nawet 100 złotych. Ziarna można kolekcjonować, podpalić – wydzielają wtedy przyjemny zapach, czy…  zjeść, traktując jako źródło wartości odżywczych. Nic więc dziwnego, że istnieje duża ilość sklepów oferujących sprzedaż nasion marihuany, to w pełni legalny i wartościowy biznes. Kompletowanie własnej kolekcji ziarenek może być interesującym hobby bądź rodzajem inwestycji, wszystko w zgodzie z polskim prawem!

Więcej informacji na https://nasionamarihuany.sklep.pl

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu maj 11, 2022

Powinieneś przeczytać również: