Czym charakteryzuje się genetyka marihuany?

Genetyka odgrywa niemalże kluczową rolę w życiu praktycznie każdego człowieka, decydując między innymi o cechach jego wyglądu, takich jak kolor naszej skóry i oczu a także włosów. Jak się okazuje w królestwie roślin wygląda to bardzo podobnie. Jeśli chodzi o nasiona marihuany odgrywa ona naprawdę istotną rolę, szczególnie w kwestii ilości i jakości zbiorów. Może się wydawać, że temat genetyki jest bardzo skomplikowany, jednakże istnieją reguły, dzięki którym można łatwo wyjaśnić pochodzenie konkretnych nasion.

Co takiego kryje w sobie DNA nasion marihuany?

Nasiona marihuany posiadają DNA, w którym jest zawarty cały zestaw genów, nazywany genotypem, ale również zapis jego wszystkich interakcji ze środowiskiem zewnętrznym. Wszystko to razem określa się mianem fenotypu. Kolejną cechę DNA stanowi jego stabilność, czyli przewidywalność w prowadzeniu uprawy. Zatem znając stabilność danych nasion można ocenić jakie będą potencjalne rezultaty ich hodowli.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie nasion marihuany?

Jak zatem widać genetyka, a szczególnie stabilność genetyczna stanowi bardzo ważny element, decydujący o jakości danych nasion. Co za tym idzie, aby nie paść ofiarą oszustwa i kupować tylko najlepszej jakości nasiona trzeba mieć na uwadze kilka kwestii, z którymi możemy się zetknąć i na które należy uważać:

  • zbyt niski wskaźnik kiełkowania nasion marihuany;
  • feminizowane nasiona, stające się nasionami męskimi lub hermafrodytami;
  • oszuści, którzy wysyłają nam złe jakościowo nasiona, zbyt małą ich ilość lub nie wysyłają ich w ogóle;
  • nieznani dotychczas producenci, wprowadzający na rynek nasiona o nie ustabilizowanej genetyce (proces stabilizacji trwa przez kilka lat) w związku z czym rosną one w sposób nieregularny, a więc w ogóle nie odpowiadają opisom konkretnej odmiany;
  • sprzedający, którzy nie uwzględniają w swojej ofercie wymiany lub zwrotu kosztów za złe jakościowo nasiona;
  • oszuści, którzy po kilku tygodniach znikają z rynku i pojawiają się na nim znowu po jakimś czasie, tyle że pod nową nazwą i z nowym logo firmy.

Pamiętaj, że sprzedaż nasion marihuany w Polsce jest legalna, ale dotyczy to tylko sprzedaży na sztuki w celach kolekcjonerskich. Nie daj się nabić w butelkę i kupuj tylko u sprawdzonych dostawców dobre i stabilne genetycznie nasiona. Zapraszamy!

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu maj 11, 2022

Powinieneś przeczytać również: