Marihuana jako środek odchudzający?

Kiedy mówi się zazwyczaj o medycznej marihuanie, porusza się jej wpływ na poważniejsze dotykające społeczeństwo choroby, jednak na co dzień mało mówi się o innym aspekcie jej działania, jakim jest jej działanie odchudzające.

Odchudzające działanie medycznej marihuany

Liczne badania udowodniły, że zarówno palenie marihuany, jak i picie soku wyciśniętego z jej liści, wpływa pozytywnie na utratę wagi. Działanie to wynika między innymi z wpływu marihuany na psychikę osób ją stosujących. Okazało się bowiem, że najczęściej posiadają one silniejszą chęć bycia atrakcyjnymi, niż osoby jej niestosujące.

Dodatkowo potwierdzono też, że medyczna marihuana przyczynia się do bardziej aktywnego trybu życia, a więc większą ilość ruchu. Osoby jej używające częściej uprawiają różnego rodzaju sporty oraz różne inne formy aktywności fizycznej, co wpływa na zwiększone spalanie kalorii. Do tego medyczna marihuana powoduje też zmniejszenie łaknienia, dzięki czemu nie podjada się po niej zbyt często.

Wskutek wpływu, jaki medyczna marihuana wpływa na psychikę, używający jej pacjenci spożywają też znacznie mniej alkoholu niż reszta społeczeństwa, a już dawno zostało udowodnione naukowo, że większe spożycie alkoholu wpływa bezpośrednio na pojawienie się otyłości.

Odchudzające działanie marihuany jest cały czas badane, gdyż ciągle nie są znane wszystkie jego mechanizmy. Związane jest to z trudnościami prawnymi w przeprowadzaniu badań, jednak w krajach, które na nie zezwalają, naukowcy poddają wnikliwej analizie ten aspekt jej działania, jednak już dziś wiadomo, że medyczna marihuana pozytywnie wpływa na utratę masy ciała.

 

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu maj 11, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Marihuana a seks? 

Chociaż o licznych właściwościach medycznej marihuany napisano już naprawdę wiele, większość materiałów na ten temat koncentruje się na jej działaniu przeciwzapalnym, antynowotworowym i…